Anime Kids
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Distractie cu ANIME KIDS!!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Harta, povestea, informatii

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
Ayame
Admin
Admin
Ayame


feminin Numarul mesajelor : 344
Varsta : 29
Avertizari :
Harta, povestea, informatii Left_bar_bleue0 / 50 / 5Harta, povestea, informatii Right_bar_bleue

Data de inscriere : 03/09/2008

Fisa Personajului
Nume si prenume: Ayame Kousaka
Anime-ul din care face parte: - - -
Descriere: Pe scurt - este o fata frumoasa, cool, dar foarte dura. Cel mai mult tine la familia si la prietenii sai... Face parte dintr-o familie mai ciudata, mama sa e vampir, tatal sau felina...

Harta, povestea, informatii Empty
MesajSubiect: Harta, povestea, informatii   Harta, povestea, informatii EmptyLun Sept 08, 2008 5:43 pm

“HARTA”
Casa Bantuita se afla pe srada Evil langa Spitalul Bantuit (Hellspital).
Ruinele orasului Hell Town sunt situate langa Cimitirul Groazei.
Cimitirul Groazei (Dienow) este la intersectia dintre strada Death si strada Evil.
Pt. a ajunge in Hell Town trebuie mai intai sa treceti prin Pasurea Blestemata.


POVESTEA

Acum mult timp orasul Hell Town se numea Orasul Sperantei. Aici toata lumea era fericita pana intr-o zi cand…
…cerul a inceput sa se intunece si au venit varcolaci, vampiri, fantome…toate creaturile intunericului conduse de Devil King. Acesta a ucis toti oamenii sau i-a transformat in adeptii sai, a redenumit orasul Hell Town si s-a mutat acolo impreuna cu toate creaturile intunericului. Devil King si-a ales 3 locuri plus padurea de la intrare in oras ca locuri preferate. Acestea s-au numit Casa Bantuita, Hellspital, Dienow si Padurea Bantuita.Toti oamenii care veneau in oras crezand ca este acelasi Oras al Sperantei erau ucisi sau transformati in adepti ai Intunericului.
Creaturile Intunericului au trait acolo facand numai rau pana intr-o zi cand…
…Fantoma Binelui (cunoscuta si ca Nemura - creatura din Taramul Focului) si-a facut aparitia. Aceasta a trimis toate creaturile Intunericului inapoi in lumea lor, a readus oamenii la normal si i-a dus departe de acel loc dar nu a putut face nimic in privinta orasului. Acolo au ramas ruinele orasului si locurile preferate ale regelui care se pare ca sunt bantuite si in ziua de astazi si nu au putut fi distruse in niciun fel.

Casa bantuita
Se spune ca acolo se mai afla inca regele Devil si ca cei care au fost acolo au murit si pe spatele lor s-au gasit initialele KD, aceasta fiind semnatura regelui.

Spitalul Bantuit
In acest spital a fost ucisa o fata si apoi transformata in spirit rau. Cei care au intrat in spital au avut parte mai intai de o baie in sange iar apoi de o moarte foarte grea – le-au fost taiaie membrele si apoi spanjurati in camerele spitalului.

Cimitirul Groazei
Aici a fost ingropata regina de vie pt ca i-a gresit regelu. Aceasta nu si-a gasit linistea si ingroapa de viu pe oricine intra in cimitir.

Padurea Blestemata
Aici sunt toate celelalte spirite care nu si-au gasit linistea si vor sa ucida toti oamenii.


Alte informatii:
Fantomele nu pot iesi din orasul lor pt ca Nemura a pus o Bariera pt Spirit astfel incat sa nu mai poata iesi niciodata.
Cel mai bine ar fi sa nu :evil: mergeti singuri prin Hell Town.
Sus In jos
https://animekids.forumgratuit.ro
*~*Moon-Shine*~*
Moderator
Moderator
*~*Moon-Shine*~*


feminin Numarul mesajelor : 376
Varsta : 25
Localizare : undeva departe de casa
Avertizari :
Harta, povestea, informatii Left_bar_bleue0 / 50 / 5Harta, povestea, informatii Right_bar_bleue

Data de inscriere : 11/11/2009

Fisa Personajului
Nume si prenume:
Anime-ul din care face parte:
Descriere:

Harta, povestea, informatii Empty
MesajSubiect: Re: Harta, povestea, informatii   Harta, povestea, informatii EmptyJoi Noi 12, 2009 9:42 pm

Totul incepea acum 2 ani ,intr-o seara inabusitoare de caldura ,cand stateam eu cu gasca mea in fata blocului si profidand de faptul ca erau luminile stinse pe strada ne-am zis sa incepem cu povestile de groaza.La mine in bloc parterul e gol ,deci absolut nici un apartament nu e ocupat din cauza unor incidente cam neplacute...si dupa cateva povesti spuse ,incepuse un vant foarte puternic si ne hotaram sa intram in hol la parter.Acolo nu e decat un bec vechi cam chior,incepem sa spunem despre o femeie care era vrajitoarea satului si blestemase tot satul si se mutase la noi in bloc intr-unul din apartamente de la parter....era un baiat care povestea cum sa-ar fi dus cu tatal lui sa ii repare soba si intrand in camera ei vede in jurul patului o oglinda mare rotunda inconjurata de lumanari mari,si cica ea vorbea cu sotusu mort care ea il omorase si acum incerca sa vorbeasca cu el...cica trebuia sa stea goala in fata oglinzii cu 12 lunanari aprinse dupa 12 noaptea si sa pieptene si sa il cheme pe satan ..dupa ce acesta aparea,femeia ii spunea ce voia si il arata pe barbatusu intr-un cosciug care venea plutind pe un rau negru....cand ajungea in dreptul oglinzii ,femeia vorbea cu el si cica se si certau....intr-o zi cica a convins-o sa isi taie venele....asa si cum povesteam noi stateam exact in dreptul usii ei si cum apartamentul era gol si nu era nici broasca deci era o gaura maricica in usa,deodata se aude cum se deschide o usa din apartament si cum cineva calca pe gresie si arunca cu farfurii ca sa le sparga...noi speriati am ramas pe loc de frica ca sa nu o atragem(cica)si cel care spunea povestea ne spunea ca i-am rascolit sufletul-strigoi ptr ca era batrana fara rude si nimeni nu i-a facut o inmormantare cum se face si cica a ramas strigoi ....si baiatul acela sa-a uitat prin "gaura cheii' si a vazut un fel de vant albicios care mergea din camera in camera..ca sa fim siguri ne-am uitat si noi si intr-adevar parca am vazut ceva...deja simteam cum mi se umple picioarele de adrenalina sa fug la mama....dar imediat dupa mine vine un baiat mai mic:"a zis ca a vazut-o si cica sa-a uitat la el si cica venea spre usa..si atunci a tipat..noi de frica am fugit toti la casele noastre....fiecare stateam pe la etajele inalte ale blocului doar un singur baiat stea deasupra apartamentului ei si cica auzea bocanituri...pana seara tarziu si nici nu a putut sa doarme si cica seara cum se ducea la baie ...femeia de jos il urmarea ca ea avea apartamentul ca fel ca al lui si batea in podea.Nici el nu maistia cum a adormit si cert e ca de atunci noi nu mai treceam pe acolo dar eu cel putin m-am mutat de acolo...dar de fiecare data cand ma duc la prieteni in vizita si trec prin fata usii ei mi se pare ca ea e acolo si se aud zgomote...spuccay!!!
Sus In jos
http://www.clopotel.ro/roby_roberta_nicoleta
CrissyHina
Anime Kid Official Member
Anime Kid Official Member
avatar


feminin Numarul mesajelor : 80
Varsta : 25
Localizare : Orasul De nicaieri
Avertizari :
Harta, povestea, informatii Left_bar_bleue0 / 50 / 5Harta, povestea, informatii Right_bar_bleue

Data de inscriere : 05/04/2010

Fisa Personajului
Nume si prenume:
Anime-ul din care face parte:
Descriere:

Harta, povestea, informatii Empty
MesajSubiect: Re: Harta, povestea, informatii   Harta, povestea, informatii EmptyVin Apr 09, 2010 2:10 pm

Infricosator devil nailbiting
Sus In jos
Continut sponsorizat





Harta, povestea, informatii Empty
MesajSubiect: Re: Harta, povestea, informatii   Harta, povestea, informatii Empty

Sus In jos
 
Harta, povestea, informatii
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Povestea vietii tale anterioare
» Neon genesis evangelion - povestea a 10 ani de arta!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Kids :: FANTASY :: LOCURILE BANTUITE :: Informatii despre locurile bantuite-
Mergi direct la: